Lindude rände päev

Sookurgede rändesalk. Marko Valkeri foto

Lindude sügisränne on üks muljetavaldavamaid vaatemänge meie looduses. Septembri lõpus alustavad oma teekonda lõuna poole sajad tuhanded veelinnud. „Lindude rände päeval” tutvustatakse meie arvukamaid läbirändajaid. Et sellest muljetavaldavast teekonnast aimu saada, kutsub Silma Õpikoda kõiki huvilisi lindude rännet tutvustavale õppepäevale.

Kuna üritus algab varahommikul, siis koguneme Silma Õpikojas juba 28. septembri õhtul. Varasemad tulijad saavad koos juhendajaga minna Saunja lahe äärsetesse linnutornidesse. Esimeses hommikuvalguses suundume autodega Põõsaspea neemele, kus saab jälgida arktiliste veelindude rännet. Näeme suuri laglede ja erinevate merepartide rändesalku. Päeva jooksul külastame Haapsalu ja Matsalu lahe ümber asuvaid rändevaatluspaiku. Vajalik on oma transport. 

Õppepäeval osalemine annab kasulikke teadmisi kõigile loodushuvilistele. Palume osalejatel kaasa võtta magamistkott ja padi ning binokkel. Vajalik on soe riietus, võimalusel tasuks kaasa võtta ka termos. Huvilistel palume registreeruda 21. septembriks. 

Registreerumine ja lisainfo: Marko Valker (e-post: marko.valker@gmail.com; tel 56 678621)

Hind: 39 eurot (sisaldab majutust, juhendamist ning hommiku- ja lõunasööki).

Kirjuta kommentaar

*