Lastelaagrid

Lapsed loodusesse

Õppekäik Riimi rannaniidul / Aile Nõupuu foto

Korraldame lastele meeldejäävaid laagreid juba üheksandat aastat. Looduslaagris osalemine annab arendab laste suhtlemise ja meeskonnatöö oskust. 

Meie looduskooli ümbrus on üks Eesti mitmekesisema loodusega paiku. Seetõttu sisustame võimalikult suure osa ajast vabas õhus. Nutitelefone saavad lapsed kasutada  2 korda päevas (hommikul ja õhtul) vanematega suhtlemiseks. 

Et lapsed teadmisi paremini omandaksid, viiakse enamik tegevusi läbi 3-4 liikmelistes rühmades. Noortele jääb ka piisavalt pause omavaheliseks suhtlemiseks ja mängimiseks.

Õhtuse aja sisustamiseks kasutame matku ning põnevaid laagrimänge. Meil on metsas asuv telkimiskoht ning suviseks ööbimiseks sobiv matkavarustus. 

Perelaagrid

Sellest sügisest alustasime perede looduslaagrite korraldamist. See annab vanematele võimaluse veeta tore nädalavahetus koos lastega. Eriti hästi sobivad need novembrisse-detsembrisse, mil pered võtavad koosolemiseks rohkem aega. Meie juures looduses veedetud aeg ja ühised tegevused pakuvad kauaks ajaks meeldejäävaid elamusi!

Huvilistel palume kokku panna oma sõpruskonnast koosnev laagriseltskond. Kõige sobilikum grupi suurus on 15-25 inimest. Laagriaja broneerimiseks palume saata meil aadressil helenedasi@hotmail.com. 


Koolivaheaja laagrid 2018/2019

Igal koolivaheajal toimub vähemalt üks lastelaager.  Nendest on oodatud osa võtma 8-12 aastased õpilased. Kui ühest perest osaleb mitu last, on hind nende jaoks 5 eurot soodsam. Huvilistel palume registreerumiseks saata kiri e-posti aadressil helenedasi@hotmail.com. Laagritesse registreerumine algab 17. septembril 2018 ja kestab kuni kohtade täitumiseni. Laagrikohti on võimalik soetada ka kinkekaartidega. 

Talvine kalasaak. Foto: Jarko Jaadla

Talvine kalalaager 

4.-6. jaanuar 2019 / hind: 115 eurot

Talvises kalalaagris õpime tundma erinevaid püügiviise ja vahendeid. Laagri kesksel päeval toimub kalaretk koos ajakirja “Kalale” peatoimetaja Jarko Jaadlaga. Koos temaga õpitakse selgeks põnevad püüginipid. Lapsed saavad palju kasulikke teadmisi, mis talvises kalariigis toimub. Päeva lõpetab ühine kalaroa valmistamine. 

Looduskooli juhendajate abil õpitakse kalu kaaluma, mõõtma ning nende vanust ja kasvukiirust määrama. Toimuvad vahvad mängud ja kalateemaline viktoriin. 

Laagri lõpetab põnev kalateemaline viktoriin.


Jäämatk Saunja lahel /Foto: Kaitseliidu Lääne Malev

Loodusetarga laager

26.-28. veebruar 2019 / hind: 90 eurot

Veebruari laagris õpime tundma talvist loodust. Lapsed saavad kehastuda jäljekütiks ja otsida loomade tegevusjälgi. Juhendaja abiga õpitakse loomade jäljeridu “lugema”. Toimub vahva öömatk pilkases pimeduses. 

Üheskoos õpime selgeks looduses ellujäämiseks vajalikud oskused. Püüame talvises metsas leida taimi, mida saab toiduks või muuks otstarbeks kasutada. Lapsed õpivad metsas ööbimiseks sobivat onni meisterdama. Õpime selgeks, kuidas niiske ilmaga lõket teha. Laagri lõpus toimub vahva orienteerumismäng looduses. 


Kuldnokad / Foto: Marko Valker

Noorte loodusuurijate laager

26.-28. aprill 2019 / hind: 90 eurot

Kevadises laagris õpime märkama esimesi lilli, putukaid, rändlinde ja teisi elusolendeid. Toimub varahommikune matk, kus õpitakse tundma tavalisemaid laululinde. Jälgitakse lindude rännet ning tehakse ühine vaatlusretk linnutorni. Teeme ilmavaatlusi ja õpime neid looduses toimuvaga seostama. 

Mikroskoopia tunnis uurime taimede kevadisi pungi, võrseid ja õisi. Õpime tundma kevadliblikaid ja teisi putukaid.