Lastelaagrid

Veeputukate uurimine. Kaja Loorensi foto

Looduslaagrid

Korraldame lastele meeldejäävaid laagreid juba üheksandat aastat. Looduslaagris osalemine annab arendab laste suhtlemise ja meeskonnatöö oskust, pakkudes palju positiivseid emotsioone. 

Meie looduskooli ümbrus on üks Eesti mitmekesisema loodusega paiku. Seepärast veedame võimalikult palju aega vabas õhus liikudes ja toimetades. Põhiosa laagri ajast sisustavad looduse tundmaõppimisega seotud tegevused (nt kalade uurimine, putukate püüdmine, taimede kogumine jne). Nutitelefone saavad lapsed kasutada  2 korda päevas (hommikul ja õhtul) vanematega suhtlemiseks. 

Et lapsed teadmisi paremini omandaksid, viiakse enamik tegevusi läbi 3-4 liikmelistes rühmades. Laagri suurus on kuni 22 last. Noortele jääb ka piisavalt pause omavaheliseks suhtlemiseks ja mängimiseks.

Õhtuse aja sisustamiseks korraldame matku ning põnevaid laagrimänge. 

Majutamine ja toitlustamine

Laagrite ajal ööbivad lapsed meie majutushoones. Selles on üks 8-kohaline, kaks 6-kohalist ja kaks 4-kohalist tuba. Lapsed saavad laagris süüa kolm korda päevas (välja arvatud saabumise ja lahkumise päeval, mil on kaks söögikorda). Toidud on maitsvad ja tervislikud. Lisaks kolmele söögikorrale saavad lapsed veel maitsvaid vahepalu (komme, küpsist, puuvilju ja jäätist). Laagri toimumise ajal ei käi me poes ning seetõttu pole lastele vaja taskuraha kaasa anda. 

Koolivaheaja laagrid

Talvelaager

Toimumise aeg: 2.-4. jaanuar 2019

Talvisel koolivaheajal korraldame 8-12 aastastele lastele “Talvelaagri”. Selle käigus saavad lapsed uurida talviseid loodusnähtusi. Käime ühistel vaatlusretkedel, kus uurime taimede ja loomade kohastumusi.  

Looduskooli kõrval asuvas toitmiskohas jälgime talviseid linde. Teeme kaitseid vee ja jääga. Teeme põnevaid matku looduskooli ümbruses. Nagu ikka, kuuluvad laagri programmi vahvad matkad. 

Laagri osavõtutasu on 80 eurot. Registreeruda saab kuni 15. detsembrini meiliaadressil kajaloorens@gmail.com.