Lühifilmide konkurss noortele

Konkursi juhend

Konkursi juhend printimiseks (PDF)

Silma Õpikoda korraldab Eesti Vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks lühifilmide konkursi. Selle eesmärk on suurendada kooliõpilaste huvi meie kodumaa looduse ning selle jäädvustamise vastu. Ühtlasi soovime anda loodushuviga noortele võimaluse oma lühifilmide avaldamiseks.

Konkursist oodatakse osa võtma kõiki 10-15 aastaseid noori. Võistlus toimub eraldi nooremas (10-12 aastased) ja vanemas rühmas (13-15 aastased). Töid saab esitada 1. märtsist kuni 25. aprillini 2018. Osalemisega annavad autorid nõusoleku oma töö näitamiseks veebilehtedel ja televisoonis.

Nõuded võistlustöödele

Konkursile saab esitada kuni 2 minuti pikkuse lühifilmi, mis on varustatud algus- ja lõputiitritega. Nendes peavad olema märgitud vähemalt filmi pealkiri, autor ja valmimise aeg.

Esitatav töö peab olema lapse enda looming. Kasutada võib ainult autori enda poolt filmitud ning kokku monteeritud materjale. Videole võib lisada muusikat, mille kasutamine ei ole autoriõigustega vastuolus.

Lühifilm peab andma edasi noore autori nägemuse sellest, mis seostub tema jaoks Eestimaa puutumatu loodusega. Video tegemiseks sobivad paigad, mis on tihedast inimasutusest eemal (nt metsad, sood, mererannik jne). Võistlustöös ei tohi olla kaadreid hoonetest, teedest, inimestest ning koduloomadest.

Suure lisaväärtuse annab tööle põnevate loodushetkede jäädvustamine (kohtumised metsloomade või lindudega, harva esinevad ilmastikuolud jne). Filmimisel ei tohi häirida pesitsevaid linde või poegadega metsloomi!

Tööde esitamine

Võistlustöö tuleb esitada hiljemalt 25. aprilliks 2018. Iga autor saab esitada ainult ühe lühifilmi, mis tuleb üles laadida Youtube-i keskkonda. Osalemiseks tuleb saata korraldajate kiri meiliaadressile silmalk@silmalk.ee. Meilis on vaja märkida autori nimi, vanus, kontaktandmed (telefon, e-post, kodune aadress) ning lisada link võistlustöö veebiaadressiga.

Loodusfotograafi maskeerimisvarustusega tutvumine / Marko Valkeri foto 

Tulemused

Konkursi tulemused avaldatatakse 25. mail 2018. 

Kirjuta kommentaar

*