Õpikoda

Silma Õpikoda

Vaade Saunja lahelt / Arne Aderi foto

Kool looduse keskel

Silma Õpikoda on looduskool, mille eesmärgiks on õpetada lapsi ümbritsevat keskkonda paremini tundma ja hoidma. Meie ümbrus on loodusega sinasõbraks saamiseks suurepärane paik. Asume Silma kaitsealal, keset vesiseid roostikke ja rannaniite. Kevadel ja sügisel rändavad üle õpikoja sajad häälekad linnuparved.

Suur osa kaitsealal esinevatest taimedest, putukatest ja lindudest saavad siin elada tänu rannaniitude karjatamisele. Seetõttu tutvustame koos kohalike talunikega lastele ka vahetut maaelu. Õppekäigud siinsetes taludes ning mudaste lompidega rannakarjamaadel aitavad lastel mõista meie looduse kujunemise lugu.

Meie külastatavus on üle 3000 lapsepäeva aastas. Looduskoolis läbi viidud õppetunnid annavad võimaluse oma silmaga näha seda, mida koolis õpitakse. Et lastel oleks huvitav, on loodusprogrammid täis põnevat ja vaheldusrikast tegevust. Mängime erinevaid keskkonnamänge, matkame looduses ja viime läbi erinevaid praktilisi töid. Sellest sügisest on looduse saladuste tundmaõppimisel abiks kõige tänapäevasemad tehnilised võimalused.