Õppehoone

silma opikoda_1

Looduskooli õppehoone / Arvo Tarmula foto

Looduskool

Meie looduskoolil on väga hubane õppehoone. See asub Saunja lahe ääres, mõnekümne meetri kaugusel merest.

Ümbritseva keskkonna hoidmine meie jaoks väga oluline. Seetõttu toodame suure osa vajaminevast elektrist päikesepaneelide abil. 

Meie klassiruumi mahub pikide taha istuma 35 inimest. Meil on suur kamin, mille tuli ja soojus on asendamatud jahedate ja rõskete ilmadega loodusretkelt tulles.

Õppeklassi merepoolsel küljel on klaassein, kus vihmase ja tuulise ilmaga saab teha lihtsamaid loodusvaatlusi toast lahkumata.  

Kaasaegne esitlustehnika

Õppeklassis on olemas väga heal tasemel esitlustehnika. Meie projektoriga on ühendatud nii mikroskoop kui ka dokumendikaamera. See võimaldab väga erineva suurusega loodusobjekte seinal näidata. Puutetundliku pliiatsi abil saame ekraanile märkmeid teha.  

Kassutame õppetöös Smart Notebook tehnoloogiat. Selle abil on võimalik seinal demonstreerida 3D mudeleid ning interaktiivseid ülesandeid. Looduskoolil on tahvelarvutid, mille abil lapsed saavad lahendada ülesandeid ning oma vastused otse ekraanile saata. Samuti kasutame tahvelarvuteid e-hindamise läbiviimiseks. 

Õuesõppe klass

Õuesõppe klass / Marko Valkeri foto

Õppehoone kõrval on avar väliklass loodusvaatluste ja praktiliste tööde jaoks. See annab võimaluse viia õppetund läbi ka tugeva tuule ja vihmaga. 

Klassis on lauad ja pingid 32 õpilasele. Samuti on olemas laevalgustus ning seinakontaktid (mikroskoopide jm lisavarustuse jaoks).  

Nii õppehoonesse kui väliklassi on ligipääs ka ratastooliga inimestele.