Keelekümblusprogrammid

Muuseumitund Haapsalu raekojas / SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid

Mitmepalgeline Läänemeri

Silma Õpikoda pakub võimalust osaleda uues loodushariduslikus programmis. See tutvustab Läänemerega seotud liike ja rannikukooslusi. Samuti külastatakse Haapsalu linna, mille värvikat ajalugu on meri palju mõjutanud. 

Programmid viiakse läbi koostöös SA Haapsalu ja Läänemaa muuseumid. Osalema on oodatud kõik 6. klasside õpilased, kelle emakeel ei ole eesti keel. Kampaanias osalemine on hea võimalus laste keeleoskuse parandamiseks ja erinevate õppeainete lõimimiseks. 

Programmi esimesel päeval toimuvad nutitunnid, kus õpitakse tundma Läänemerega seotud linde ja kalu. Tahvelarvutitega lahendatatakse ülesandeid, mis parandavad lisaks loodusetundmisele ka eesti keele oskust. Toimub matk, mis tutvustab siinse maa kerkimist merest. 

Päraslõuna sisustab Haapsalu linna ajaloo- ja kultuuriväärtustega tutvumine. Tund aega kestvas programmis saame teada, kuidas Haapsalu lahe ravimuda pani aluse siinse kuurordi õitsengule. Haapsalu raekojas on võimalik näha, millised ajaloolised suurkujud on seda linna külastanud. Iloni Imedemaal räägitakse, miks maailmakuulus lasteraamatute illustraator oma kunstiteosed Haapsalule kinkis. Päeva lõpetab põnev orienteerumine linnas, kus lapsed peavad kaardi järgi üles leidma vanalinnas asuvad vaatamisväärsused. 

Teisel päeval toimub väljasõit Noarootsi ja Nõvale. Lapsed külastavad väga eriilmelisi kohti, kus saab tutvuda Läänemere erinevate rannikutüüpidega. Põõsaspea neemel jälgitakse lindude rännet. Nõval tutvutakse kuulsate laulvate liivadega.

Detailset päevakava saate lugeda siit.

Programmi maksumus on 45 eurot õpilase kohta. See sisaldab õpilaste juhendamist, majutamist ja toitlustamist, kuid mitte bussitransporti. Täiskasvanud saatjatel on vaja tasuda 15 eurot toiduraha. 

Lisainfo ja registreerumine: Marko Valker (e-post: marko.valker@gmail.com; tel 56 678621)

Kirjuta kommentaar

*