Suvelaagrid 2017

oru koolLaste suvelaagrid

Kuna suur osa lastest on meie laagrites juba mitmendat korda, siis koostame igaks aastaks uue programmi. Põhiosa ajast sisustavad looduse praktilise tundmaõppimisega seotud tegevused (nt kalade lahkamine, putukate püüdmine, taimede kogumine jne).

Et lapsed üksteist paremini tundma õpiksid, viiakse enamik tegevusi läbi 3-4 liikmelistes rühmades. Noortele jääb ka piisavalt pause omavaheliseks suhtlemiseks ja mängimiseks. Õhtuse aja sisustamiseks kasutame matku ning põnevaid laagrimänge. Kolme- ja viiepäevaste laagrite puhul veedame ühe laagripäeva looduskoolist eemal. Kui ilm seda vähegi võimaldab, siis viibime ühe öö telgiga looduses.

Majutamine ja toitlustamine

Laagrite ajal ööbivad lapsed meie majutushoones. Selles on üks 8-kohaline, kaks 6-kohalist ja kaks 4-kohalist tuba. Lapsed saavad laagri ajal süüa kolm korda päevas, välja arvatud saabumise ja lahkumise päeval. See valmistatakse Haapsalus ning tuuakse kohale soojades termosnõudes. Toidud on maitsvad ning tervislikud. Menüüs on ainult need toidud, mida lapsed meelsasti söövad. Lisaks kolmele söögikorrale saavad lapsed hilisõhtul veel puuvilju ja natuke komme ning küpsiseid.

Mida kaasa võtta?

Lastel on vajalik kaasa võtta magamiskott, padi, pesemisvahendid (käterätt, seep, hambahari jne), vahetussokid ning niiskel rannaniidul matkamiseks sobilikud jalatsid. Soovitame lisaks kaasa võtta sportimise ja liikumisega seotud vahendeid (nt palle vms). Laagrite ajal viibime võimalikult palju aega värskes õhus. Seetõttu on nutiseadmete kaasavõtmine keelatud (välja arvatud telefonid). See aitab lastel kiiremini sõbraks saada ja parandab nende omavahelisi suhteid.