Õppehoone

silma opikoda_1Vahva keskkond õppimiseks

Looduskooli õppehoone asub Saunja lahe ääres. See paikneb vaid mõnekümne meetri kaugusel merest. Avaras klassiruumis mahub pinkide taha istuma kuni 40 last.

Õppeklassi merepoolsel küljel on klaassein, kus vihmase ja tuulise ilmaga saab teha lihtsamaid loodusvaatlusi toast lahkumata. Meil on suur kamin, mille tuli ja soojus on asendamatud jahedate ja rõskete ilmadega loodusretkelt tulles. Köögis on võimalik süüa teha ja teed keeta. 

Kaasaegne esitlustehnika

Õppeklassis on kaasaegne esitlustehnika, mis võimaldab looduse tutvustamiseks kasutada kõiki tänapäevaseid võimalusi. Meie dokumendikaamera koos interaktiivse projektoriga võimaldab lastele näidata põnevaid 3D mudeleid ning neid ekraanil liigutada. Puutetundliku pliiatsi abil saame ekraanile kirjutada, tabeleid ja kujundeid joonistada ning ekraanil olevaid pilte muuta. Väiksemate loodusobjektide näitamiseks saame kasutada projektoriga ühendatud mikroskoopi.

Looduskooli külastatavatel klassidel on võimalik kasutada ka kohapealseid tahvelarvuteid. Need ühilduvad ka muu klassis oleva esitlustehnikaga ning neid saab kasutada erinevate interaktiivsete õpiülesannete lahendamiseks. Erinevatel veebipõhistel lahendustel põhinevad ülesanded muudavad klassiruumis õppimise põnevaks mänguliseks kogemuseks. Kooli soovi korral saame korraldada ka kiire ja lihtsa veebipõhise hindamise.

Väliklass

Õppehoone kõrval on avar väliklass, kus saab teha erinevaid loodusvaatlusi ja praktilisi töid. See annab võimaluse õuesõppe tundide läbiviimiseks ka halva ilma korral.  Klassi on ligipääs ka ratastooliga inimestele.  

Õppetundide läbiviimiseks on lauad ja pingid, mille taha mahub töötama 32 õpilast.  Samuti on olemas elekter (laevalgustus ning seinakontaktid).