MEIE
KODULOOMAD

MEIE KODULOOMAD

Meie koduloomapargis saab tutvuda tavalisemate koduloomadega ning neid toita. Maaelu programmi valinud õpilased saavad kuulda ka nende loomade pidamisest ning rannaniitude hooldamisest.

Kõige uhkemad loomapargi asukad on šoti mägiveised. Need soorte sarvede ja pika karvaga loomad hoiavad korras looduskooli kõrval asuvat 3 ha suurust puiskarjamaad. Loomapargis peetakse veel lambaid, kodukitsi ja kanasid.

Talvisel ajal on suuremad loomapargi asukad hoiul ümbruskonna taludes. Lapsed saavad neid näha mai keskpaigast kuni septembri lõpuni. Külastajatel ei ole lubatud ilma loata loomi toita ja aedikutesse siseneda.

MÄGIVEISED

Kõige põnevamad loomapargi elanikud on pika karva ja suurte sarvedega šoti mägiveised.

Need loomad hoiavad avatuna looduskooli kõrval asuva ranna ning metsatuka. Loomi karjatatakse 3 ha suurusel puiskarjamaal. Sel aastal on loomapargis 2 mägiveise lehma koos vasikatega.

Meie loomapargi kõrval asuvad rannaniidud, mida siinsed talunikud on üle 10 aasta veistega karjatanud. Siin peetakse hereforde ja aberdiin anguseid. Niitude külastamisel on võimalik näha, kui oluline on karjatamine siinsetele taimedele, putukatele ja lindudele. Kasutame oma õppetöös Keskkonnameti õppematerjali “Rannaniidukohver”, mis selgitab hästi kuidas niidul elavad liigid on omavahel seotud.

VÄIKSEMAD KODULOOMAD

Tavalisematest koduloomadest saab loomapargis näha eesti maatõugu lambaid ning kitsi.

KODULINNUD

Kodulindudest saavad lapsed meie juures näha erinevat tõugu kanasid ning eesti vutte.

VAATA VIDEO ÕPIKOJAST

mountainguide-home-playmountainguide-home-playHover
mountainguide-home-icon5
"Jalutuskäik looduses viib hinge koju."
HELISTA