ÕPPEPROGRAMMID LASTEAEDADELE

HUVITAVAD PUTUKAD

Kestvus: 2 tundi

Meie ümber elab palju põnevaid ja huvitavaid putukaid. Programmi käigus püüame erinevaid veeputukaid ning vaatleme, millised nad välja näevad. Otsime üheskoos, millised putukad elavad metsas mullas ja sambla sees. Toome põnevamad neist õppeklassi ning vaatame neid looduskooli suure mikroskoobiga. Vaatame üheskoos pilte põnevatest mutukatest ning saame proovida „putukaprille”. Lapsed saavad näha põnevat pildiprogrammi vees elavate mutukate elust.

TELLI

AASTAAJAD

Kestvus: 2 tundi

Looduskooli ümbrus on põnev paik. Vastavalt aastaajale teeme lühikese matka loooduses ning tutvume puude, rohttaimede, putukate ja lindude eluga. Vaatame, kuidas taimed ja loomad sellel aastaajal hakkama saavad. Liigume nii metsas, mere ääres kui ka rannaniidul. Tunnetame loodust erinevate meeltega – proovime tähele panna nii värve, lõhnu kui ka helisid. Õppeklassis tutvume erinevate lindude ja metsloomade eluga.

TELLI

KODULOOMAD

Kestvus: 2 tundi

Looduskooli loomapargis peetakse kanu, kodukitsi ja lambaid. Lastel on võimalik tutvuda nende pidamisega ning loomi toita. Räägime loomade välimusest ning tutvume sellega, miks inimene erinevaid koduloomi peab. Käime õppekäigul rannaniidul, kus karjatatakse lihaveiseid. Õppeklassis lahendame erinevaid koduloomadega seotud ülesandeid ja mängime keskkonnamänge.

TELLI
 

PIMEDAMATK

Kestvus: 1,5 tundi (november-veebruar)

Programmi eesmärk on õpetada lapsi märkama oma ümbrust, kui on hämar või täitsa pime. Selleks kasutame pealampe ja käime mere ääres, linnuvaatlustornis, metsa all. Kui jää on piisavalt tugev, siis sellegi peal. Teekonna vältel lahendame märkamisega seotud ülesandeid. Retk lõppeb valgustatud metsaplatsil, kus on võimalus teed juua ja vorstikesi grillida.

Pimedamatkale ootame nii lasetaialapsi, aga miks mitte ka nende pereliikmeid. Sobib hästi tähtpäevade tähistamiseks, olgu selleks isadepäev, jõulud, sõbrapäev vms. Samuti on see heaks alternatiiviks, kui viirusterohkel ajal ei soovita teha üritust siseruumides. Väiksemaid lapsi ootame koos lapsevanematega. Viimane rühm ja 1. klass on meil käinud ka üksnes oma õpetajatega.

Küsi lisainfot ja registreeri: Marko Valker marko@silmalk.ee +37256678621

LASTEAIAD
"Jalutuskäik looduses viib hinge koju."