ÕPI MEIE JUURES LOODUSANDE KASUTAMA

LOODUSLIKUD TOIDUTAIMED

Tunne meie looduses esinevaid maitseid 

Taimede kasutamise võimalused ei piirdu sugugi vaid metsamarjade korjamisega. Meie programmides õpid kasutama looduses olevaid taimi toidu valmistamiseks ning tee tegemiseks. 

Koriluskohviku tund algab vahva taimede äraarvamise viktoriiniga, kus erinevad toidutaimed tuleb lõhna või maitse järgi ära tunda.  Seejärel korjavad lapsed loodusest vajalikud taimed ning valmistavad 3-4 liikmelistes rühmades oma kaaslastele priimuse või matkapliidi peal toitu. Toidu kõrvale valmivad värskest rohelisest teesegud, mis maitsevad pakiteest hoopis paremini.   See on hea võimalus lõimida erinevaid õppeaineid (loodusõpetus, käsitöö ja ettevõtlusõpe).  

Kevadel on meie juures võimalik õppida, kuidas kasutada erinevaid võrseid toidu maitsestamiseks.  Õpime kasutama neid taimi, mis just parasjagu tärkavad (näiteks nõgest, võilille, nurmenukku, värskeid kuusevõrseid ja palju muud). Mereranda minnes saab proovida merikapsast, merihumurit ja liiv-merisinepit. 

RANNAKALANDUS

Kuidas kala kätte saab? 

Rannakalanduse programmis tutvume ajalooliste püügivahenditega, millega ammustel aegadel kala püüti. Lapsed õpivad selgeks, milliste vahenditega kalurid praegu kala kätte saavad. Uurime, milline on mõrd ning nakkevõrk. Kui ilm on kalurite tööks sobilik, siis proovime ka ise kala võrgust välja võtta. Seejärel sõidame kalavetele ning proovime ise õngitseda.  Püütud kalad saab koju kaasa võtta või soovi korral vette tagasi lasta. 

Värske kala maitseb hästi

Kala söömine on tervislik ning see peaks kuuluma iga inimese toidulauale. Meie kalaprogrammis õpivad lapsed kala puhastama. Koos meie juhendajaga valmistatakse lihtsam kalaroog. Vastavalt hooajale teeme toitu räimest, lestast, ahvenast või haugist.

Koriluse ja matkaoskuste programmis osalemiseks saada meile kiri ja teeme Sulle pakkumise! 

MATKAOSKUSTE PROGRAMM

Kes meist poleks näinud seiklusfilme, kus metsikusse loodusesse eksinud inimesed ohtudega rinda pistavad? Meie juures on Sul võimalik koos klassikaaslastega end proovile panna. 

Metsamissioon

Metsamissioon on lastele mõeldud aktiivne ja põnev seiklusmäng, mis annab looduses hakkamasaamiseks vajalikud oskused.  Lapsed seiklevad 3-4 liikmelistes rühmades ning neil on põnev väljakutse, mida lahendama asutakse. Ülesanded õpetavad uutes olukordades kohanema ning arendavad ka meeskonnatöö ja teistega arvestamise oskusi. 

Meie harjutusala

Nooremad lapsed õpivad ja harjutavad looduskoolist 2-3 km raadiuses. Vanemad õpilased (põhikooli vanemad klassid ja gümnaasium) saavad ülesanded, mille lahendamine eeldab suuremal alal liikumist. Nemad õpivad ka varjualuse püstitamist, kus on vajadusel võimalik ööbida. Vanematel lastel on võimalik soovi korral ka metsas ööbida.  

Õpi uusi oskusi!

Lapsed õpivad kaarti kasutama, looduses orienteeruma ning vahekaugusi hindama. Nad omandavad oskuse lõkke süütamiseks, priimuse kasutamiseks, lihtsama matkatoidu valmistamiseks, varjualuse püstitamiseks ning paljuks muuks.